هاردهای رنگی وسترن دیجیتال چه ویژگی هایی دارند؟

هارد های سری رنگی وسترن دیجیتال هم اکنون در ۶ رنگ آبی، سبز، قرمز، بنفش، مشکی و طلایی هستند.شاید در نگاه اول تمام این رنگ ها باعث سردرگمی در انتخاب شود.بخاطر همین ما این مقاله را نوشتیم تا تفاوت های بین آنها را توضیح دهیم.
هرکدام از این هارد ها برای هدف خاصی تولید شده اند، بنابراین این مهمه که هاردی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد.
کفش های مختلف را تصور کنید.شما می توانید هم با صندل و هم با بوت راه بروید، ولی خوب انتخاب عاقلانه و به صرفه تر این است که در کنار ساحل با صندل قدم بزنید و در زمستان بوت بپوشید.داستان انتخاب هارد هم مشابه همین است.

وسترن دیجیتال آبی
این نوع هارد اطمینان و عملکرد خوبی را برای تمام کاربران ارائه می دهد.وسترن دیجیتال آبی برای مصارف عمومی بسیار مناسب است و البته بازه قیمت آن نیز باعث محبوبیت بیشتر آن شده است.شما می توانید وسترن دیجیتال آبی را در بازه حجمی ۲۵۰ گیگابایت تا ۶ ترابایت تهیه کنید.RPM یا میزان چرخش در دقیقه این نوع هارد متفاوت است و می توانید مدل های ۵۴۰۰ RPM و  یا۷۲۰۰ RPM را انتخاب نمایید.

وسترن دیجیتال آبی برای ذخیره هر اطلاعاتی می تواند مناسب باشد.چه برای بازی کردن باشد و یا اینکه کمی موزیک و عکس برای ذخیره کردن داشته باشید.همچنین این محصول در جایگاه مناسبی از نظر قیمت و عملکرد قرار گرفته است که باعث می شود عالی به نظر برسد.اگر نمی دانید که دقیقا چه هاردی را انتخاب کنید، وسترن دیجیتال آبی بخرید، در اینصورت انتخابتان نمی تواند اشتباه باشد.

وسترن دیجیتال سبز
ما وارد جزئیات زیادی از وسترن دیجیتال سبز نخواهیم شد، وسترن دیجیتال آبی جای سبز را گرفته است.همه وسترن دیجیتال آبی را به جای سبز انتخاب می کنند.وسترن دیجیتال سبز از نظر میزان مصرف انرژی کمی بهینه تر از رنگ آبی آن می باشد.با این حال این تفاوت خیلی سخت قابل تشخیص است.وسترن دیجیتال سبز از نظر عملکرد نیز در مقابل وسترن دیجیتال آبی کمی لنگ می زند.به طور خلاصه ارزشش را ندارد.به جای آن وسترن دیجیتال آبی را انتخاب کنید.

وسترن دیجیتال مشکی
برای داشتن بالاترین عملکرد، وسترن دیجیتال مشکی بهترین گزینه است.این درایو ها را می توانید با   مدل های  بین ۱ تا ۶ ترابایت داشته باشید.انتخاب این هاردها برای گیمرها و یا کامپیوترهای WorkStation ، به دلیل داشتن کارایی و عملکرد بالا می تواند گزینه ای عالی باشد.
وسترن دیجیتال مشکی ۶ ترابایت، ۱۲۸ مگابایت کش دارد که از محصول آبی رنگ آن که ۶۴ مگابایت کش دارد، بهتر است.تمامی هاردهای وسترن دیجیتال مشکی با استاندارد سرعت ۷۲۰۰ RPM و ۵ سال گارانتی به بازار می آیند.همچنین این هاردها به دلیل عملکرد قوی تر، احتمالا گرمای بیشتری تولید خواهند کرد و در مقایسه با بقیه، کمی صدای بالاتری خواهند داشت.

وسترن دیجیتال قرمز و قرمز Pro
وسترن دیجیتال قرمز برای استفاده در NAS یا همان (Network Assisted Storage) ساخته شده است.این محصول تقریبا با تمامی سیستم های محبوب NAS سازگار است.اعضای دیگر خانواده وسترن دیجیتال چنین قابلیتی را ندارد.کمترین حجم هاردهای قرمز ۷۵۰ گیگابایت است و حجیم ترین محصول این سری ۸ ترابایت ظرفیت دارد.همچنین تنظیمات RAID را نیز می توانید برروی این محصولات داشته باشید.
نکته دیگری که باید بدانید این است که عملکرد وسترن دیجیتال قرمز در خواندن بهتر از نوشتن است.این همان دلیلی است که آن را برای NAS مناسب می دانیم.داده ها از طریق شبکه برروی هارد ذخیره می شوند و سپس کاربران متعددی می توانند به صورت همزمان آنها را بخوانند.

وسترن دیجیتال بنفش
کلمه ای که می تواند ویژگی خانواده بنفش هاردهای وسترن دیجیتال را توضیح دهد،”پایدار” است، به این معنی که این محصول قابلیت ارائه سرویس بصورت ۲۴/۷ را با اطمینان خاطر دارد.همچنین این محصول در شرایط محیطی که احتمالا در همه جا عالی نباشد نیز پایدار خواهد بود.

هرچه وسترن دیجیتال قرمز در سرعت خواندن قوی تر بود، وسترن دیجیتال بنفش تماما برعکس است – این هارد سرعت نوشتن بالایی دارد.این درایوها مجهز به تکنولوژی AllFrame هستند که باعث می شود Error ها در هنگام ذخیره ویدیو بسیار کم باشد.شما می توانید انتخاب راحتی بین بازه ۵۰۰ گیگابایت تا ۸ ترابایت را از این نوع هارد داشته باشید.

وسترن دیجیتال طلایی
این هارد طلایی برای دیتاسنتر ها و راهکارهای سازمانی بسیار بزرگ ساخته شده است.این درایوها جز بالاترین رده  و پیچیده ترین محصولات وسترن دیجیتال محسوب می شوند.این درایوها همچنین تکنولوژی هایی از قبیل StableTrac، Multi-axis shock sensor و تکنولوژی Dynamic fly height را ارائه می دهند.طلایی ها گرانترین و به روزترین هاردهایی هستند که می توانید انتخاب نمایید.

جمع بندی
شما هر نیازی که داشته باشید، چه عملکرد بالا، اطمینان و یا ظرفیت، وسترن دیجیتال می تواند گزینه ای به شما پیشنهاد دهد تا کارتان را راه بیاندازد.بازی کردن به صورت پایدار، راه کارهای تحت شبکه و یا هر چیز دیگری، فقط کافیست بخواهید.به راحتی می توانید محصول مورد نظر خودتان را بر اساس رنگ بندی هوشمندانه انتخاب کنید.

وسترن دیجیتال آبی برای مصارف عمومی و کاربران عادی انتخاب بسیار مناسبی است و می توانید پاسخ مناسبی برای کارهای روزانه تان از آن بگیرید.

وسترن دیجیتال سبز تقریبا شبیه آبی است، اما از نظر عملکرد کمی ضعیف تر است ولی بهینه ترین هارد از نظر مصرف انرژی محسوب می شود و بسیار ارزان است.

وسترن دیجیتال مشکی برای عملکرد بالا طراحی شده است، مثل بازی کردن یا تولید مدیا.این نوع از هاردها جز رده گران قیمت محسوب می شوند.

وسترن دیجیتال قرمز برای استفاده در NAS طراحی شده است.

وسترن دیجیتال بنفش بسیار پایدار است.می توانید ۲۴ ساعت ۷ روز هفته را از آن بصورت مداوم کار بکشید.

وسترن دیجیتال طلایی گرانترین و با کیفیت ترین هارد این سری و برای مصارف در دیتاسنترها طراحی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *