هاردهای رنگی وسترن دیجیتال چه ویژگی هایی دارند؟


هارد های سری رنگی وسترن دیجیتال هم اکنون در ۶ رنگ آبی، سبز، قرمز، بنفش، مشکی و طلایی هستند.شاید در نگاه اول تمام این رنگ ها باعث سردرگمی در انتخاب شود.بخاطر همین ما این مقاله را نوشتیم تا تفاوت های بین آنها را توضیح دهیم.
هرکدام از این هارد ها برای هدف خاصی تولید شده اند، بنابراین این مهمه که هاردی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد.
کفش های مختلف را تصور کنید.شما می توانید هم با صندل و هم با بوت راه بروید، ولی خوب انتخاب عاقلانه و به صرفه تر این است که در کنار ساحل با صندل قدم بزنید و در زمستان بوت بپوشید.داستان انتخاب هارد هم مشابه همین است.

وسترن دیجیتال آبی
این نوع هارد اطمینان و عملکرد خوبی را برای تمام کاربران ارائه می دهد.وسترن دیجیتال آبی برای مصارف عمومی بسیار مناسب است و البته بازه قیمت آن نیز باعث محبوبیت بیشتر آن شده است.شما می توانید وسترن دیجیتال آبی را در بازه حجمی ۲۵۰ گیگابایت تا ۶ ترابایت تهیه کنید.RPM یا میزان چرخش در دقیقه این نوع هارد متفاوت است و می توانید مدل های ۵۴۰۰ RPM و  یا۷۲۰۰ RPM را انتخاب نمایید.

وسترن دیجیتال آبی برای ذخیره هر اطلاعاتی می تواند مناسب باشد.چه برای بازی کردن باشد و یا اینکه کمی موزیک و عکس برای ذخیره کردن داشته باشید.همچنین این محصول در جایگاه مناسبی از نظر قیمت و عملکرد قرار گرفته است که باعث می شود عالی به نظر برسد.اگر نمی دانید که دقیقا چه هاردی را انتخاب کنید، وسترن دیجیتال آبی بخرید، در اینصورت انتخابتان نمی تواند اشتباه باشد.

Model #RPMCapacityCache
WD60EZRZ۵۴۰۰۶TB۶۴ MB
WD50EZRZ۵۴۰۰۵TB۶۴ MB
WD40EZRZ۵۴۰۰۴TB۶۴ MB
WD30EZRZ۵۴۰۰۳TB۶۴ MB
WD20EZRZ۵۴۰۰۲TB۶۴ MB
WD10EZEX۷۲۰۰۱TB۶۴ MB
WD10EZRZ۵۴۰۰۱TB۶۴ MB
WD7500AZEX۷۲۰۰۷۵۰GB۶۴ MB
WD5000AZRZ۵۴۰۰۵۰۰GB۶۴ MB
WD5000AZLX۷۲۰۰۵۰۰GB۳۲ MB
WD5000AAKX۷۲۰۰۵۰۰GB۱۶ MB
WD3200AAKX۷۲۰۰۳۲۰GB۱۶ MB
WD2500AAKX۷۲۰۰۲۵۰GB۱۶ MB

وسترن دیجیتال سبز
ما وارد جزئیات زیادی از وسترن دیجیتال سبز نخواهیم شد، وسترن دیجیتال آبی جای سبز را گرفته است.همه وسترن دیجیتال آبی را به جای سبز انتخاب می کنند.وسترن دیجیتال سبز از نظر میزان مصرف انرژی کمی بهینه تر از رنگ آبی آن می باشد.با این حال این تفاوت خیلی سخت قابل تشخیص است.وسترن دیجیتال سبز از نظر عملکرد نیز در مقابل وسترن دیجیتال آبی کمی لنگ می زند.به طور خلاصه ارزشش را ندارد.به جای آن وسترن دیجیتال آبی را انتخاب کنید.

وسترن دیجیتال مشکی
برای داشتن بالاترین عملکرد، وسترن دیجیتال مشکی بهترین گزینه است.این درایو ها را می توانید با   مدل های  بین ۱ تا ۶ ترابایت داشته باشید.انتخاب این هاردها برای گیمرها و یا کامپیوترهای WorkStation ، به دلیل داشتن کارایی و عملکرد بالا می تواند گزینه ای عالی باشد.
وسترن دیجیتال مشکی ۶ ترابایت، ۱۲۸ مگابایت کش دارد که از محصول آبی رنگ آن که ۶۴ مگابایت کش دارد، بهتر است.تمامی هاردهای وسترن دیجیتال مشکی با استاندارد سرعت ۷۲۰۰ RPM و ۵ سال گارانتی به بازار می آیند.همچنین این هاردها به دلیل عملکرد قوی تر، احتمالا گرمای بیشتری تولید خواهند کرد و در مقایسه با بقیه، کمی صدای بالاتری خواهند داشت.

Model #RPMCapacityCache
WD6001FZWX۷۲۰۰۶TB۱۲۸ MB
WD5001FZWX۷۲۰۰۵TB۱۲۸ MB
WD4003FZEX۷۲۰۰۴TB۶۴ MB
WD3003FZEX۷۲۰۰۳TB۶۴ MB
WD2003FZEX۷۲۰۰۲TB۶۴ MB
WD1003FZEX۷۲۰۰۱TB۶۴ MB
WD5003AZEX۷۲۰۰۵۰۰GB۶۴ MB
WD4001FAEX۷۲۰۰۴TB۶۴ MB
WD3001FAEX۷۲۰۰۳TB۶۴ MB
WD2002FAEX۷۲۰۰۲TB۶۴ MB
WD1002FAEX۷۲۰۰۱TB۶۴ MB

وسترن دیجیتال قرمز و قرمز Pro
وسترن دیجیتال قرمز برای استفاده در NAS یا همان (Network Assisted Storage) ساخته شده است.این محصول تقریبا با تمامی سیستم های محبوب NAS سازگار است.اعضای دیگر خانواده وسترن دیجیتال چنین قابلیتی را ندارد.کمترین حجم هاردهای قرمز ۷۵۰ گیگابایت است و حجیم ترین محصول این سری ۸ ترابایت ظرفیت دارد.همچنین تنظیمات RAID را نیز می توانید برروی این محصولات داشته باشید.
نکته دیگری که باید بدانید این است که عملکرد وسترن دیجیتال قرمز در خواندن بهتر از نوشتن است.این همان دلیلی است که آن را برای NAS مناسب می دانیم.داده ها از طریق شبکه برروی هارد ذخیره می شوند و سپس کاربران متعددی می توانند به صورت همزمان آنها را بخوانند.

Model Red #RPMCapacityCache
WD80EFZX۵۴۰۰۸TB۱۲۸MB
WD60EFRX۵۴۰۰۶TB۶۴ MB
WD50EFRX۵۴۰۰۵TB۶۴ MB
WD40EFRX۵۴۰۰۴TB۶۴ MB
WD30EFRX۵۴۰۰۳TB۶۴ MB
WD20EFRX۵۴۰۰۲TB۶۴ MB
WD10EFRX۵۴۰۰۱TB۶۴ MB
WD10JFCX۵۴۰۰۱TB۱۶ MB
WD7500BFCX۵۴۰۰۷۵۰GB۱۶ MB
Model Red Pro #RPMCapacityCache
WD6002FFWX۷۲۰۰۶TB۱۲۸ MB
WD6001FFWX۷۲۰۰۶TB۱۲۸ MB
WD5001FFWX۷۲۰۰۵TB۱۲۸ MB
WD4002FFWX۷۲۰۰۴TB۱۲۸ MB
WD4001FFSX۷۲۰۰۴TB۶۴ MB
WD3001FFSX۷۲۰۰۳TB۶۴ MB
WD2001FFSX۷۲۰۰۲TB۶۴ MB

وسترن دیجیتال بنفش
کلمه ای که می تواند ویژگی خانواده بنفش هاردهای وسترن دیجیتال را توضیح دهد،”پایدار” است، به این معنی که این محصول قابلیت ارائه سرویس بصورت ۲۴/۷ را با اطمینان خاطر دارد.همچنین این محصول در شرایط محیطی که احتمالا در همه جا عالی نباشد نیز پایدار خواهد بود.

هرچه وسترن دیجیتال قرمز در سرعت خواندن قوی تر بود، وسترن دیجیتال بنفش تماما برعکس است – این هارد سرعت نوشتن بالایی دارد.این درایوها مجهز به تکنولوژی AllFrame هستند که باعث می شود Error ها در هنگام ذخیره ویدیو بسیار کم باشد.شما می توانید انتخاب راحتی بین بازه ۵۰۰ گیگابایت تا ۸ ترابایت را از این نوع هارد داشته باشید.

Model #RPMCapacityCache
WD80PUZX۵۴۰۰۸ TB۱۲۸ MB
WD60PURXIntelliPower۶ TB۶۴ MB
WD50PURXIntelliPower۵ TB۶۴ MB
WD40PURXIntelliPower۴ TB۶۴ MB
WD30PURXIntelliPower۳ TB۶۴ MB
WD20PURXIntelliPower۲ TB۶۴ MB
WD10PURXIntelliPower۱ TB۶۴ MB
WD05PURXIntelliPower۵۰۰ GB۶۴ MB

وسترن دیجیتال طلایی
این هارد طلایی برای دیتاسنتر ها و راهکارهای سازمانی بسیار بزرگ ساخته شده است.این درایوها جز بالاترین رده  و پیچیده ترین محصولات وسترن دیجیتال محسوب می شوند.این درایوها همچنین تکنولوژی هایی از قبیل StableTrac، Multi-axis shock sensor و تکنولوژی Dynamic fly height را ارائه می دهند.طلایی ها گرانترین و به روزترین هاردهایی هستند که می توانید انتخاب نمایید.

Model #RPMCapacityCache
WD6002FRYZ۷۲۰۰۶ TB۱۲۸ MB
WD6001FXYZ۷۲۰۰۶ TB۱۲۸ MB
WD5001FXYZ۷۲۰۰۵ TB۱۲۸ MB
WD6001FSYZ۷۲۰۰۶ TB۱۲۸ MB
WD5001FSYZ۷۲۰۰۵ TB۱۲۸ MB
WD4002FYYZ۷۲۰۰۴ TB۱۲۸ MB
WD2004FBYZ۷۲۰۰۲ TB۱۲۸ MB
WD1004FBYZ۷۲۰۰۱ TB۱۲۸ MB
WD4000FYYZ۷۲۰۰۴ TB۶۴ MB
WD3000FYYZ۷۲۰۰۳ TB۶۴ MB
WD200MFYYZ۷۲۰۰۲ TB۶۴ MB
WD1003FBYZ۷۲۰۰۱ TB۶۴ MB
WD5003ABYZ۷۲۰۰۵۰۰ GB۶۴ MB
WD2503ABYZ۷۲۰۰۲۵۰ GB۶۴ MB
WD4001FYYG۷۲۰۰۴ TB۳۲ MB
WD3001FYYG۷۲۰۰۳ TB۳۲ MB
WD2001FYYG۷۲۰۰۲ TB۳۲ MB
WD1001FYYG۷۲۰۰۱ TB۳۲ MB

جمع بندی
شما هر نیازی که داشته باشید، چه عملکرد بالا، اطمینان و یا ظرفیت، وسترن دیجیتال می تواند گزینه ای به شما پیشنهاد دهد تا کارتان را راه بیاندازد.بازی کردن به صورت پایدار، راه کارهای تحت شبکه و یا هر چیز دیگری، فقط کافیست بخواهید.به راحتی می توانید محصول مورد نظر خودتان را بر اساس رنگ بندی هوشمندانه انتخاب کنید.

وسترن دیجیتال آبی برای مصارف عمومی و کاربران عادی انتخاب بسیار مناسبی است و می توانید پاسخ مناسبی برای کارهای روزانه تان از آن بگیرید.

وسترن دیجیتال سبز تقریبا شبیه آبی است، اما از نظر عملکرد کمی ضعیف تر است ولی بهینه ترین هارد از نظر مصرف انرژی محسوب می شود و بسیار ارزان است.

وسترن دیجیتال مشکی برای عملکرد بالا طراحی شده است، مثل بازی کردن یا تولید مدیا.این نوع از هاردها جز رده گران قیمت محسوب می شوند.

وسترن دیجیتال قرمز برای استفاده در NAS طراحی شده است.

وسترن دیجیتال بنفش بسیار پایدار است.می توانید ۲۴ ساعت ۷ روز هفته را از آن بصورت مداوم کار بکشید.

وسترن دیجیتال طلایی گرانترین و با کیفیت ترین هارد این سری و برای مصارف در دیتاسنترها طراحی شده است.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *